1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

İş Fikrinizi Hayata Geçirmenizi Sağlayan 5 Şirket

İş Fikrinizi Hayata Geçirmenizi Sağlayan 5 Şirket
2

Çoğu kişi finansal sebeplerden aklındaki iş fikrini hayata geçiremez.Fakat piyasada bir çoğumuzun bilmediği fikir yatırımcıları mevcut.Bu yatırım şirketleri,eğer iyi bir projeniz varsa bu projenizi hayata geçirmeniz için size destek sağlamaya hazırlar.Başarılı olan girişimlerin daha önce aklımıza geldiğini,fakat sermayemiz olmadığı için hayata geçiremediğimizi söylenir dururuz.Bu konumuzda sizlere aklınızdaki iş fikrinizi hayata geçirebilmek için destek sağlayan 5 yatırım şirketinden bahsedeceğiz.

Yatırım şirketlerini tanıtmaya geçmeden önce bilmeniz gereken birkaç husus var.Bu şirketlere projelerinizi sunmadan önce gerçekten yatırıma değecek fikirlerinizin olması lazım.Piyasa da var olan ya da yatırım değeri taşımayan iş fikirlerini sunmanız olumsuz sonuçlanacaktır.Bu yüzden projenizi iyi araştırmalı ve iş hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.Şimdi gelin iş fikrinizi hayata geçirmenizi sağlayacak şirketleri tanıyalım;

Haber İçeriği

500 İstanbul

Dünyanın birçok yerindeki iş fikirlerine yatırım yapan 500 Startup’ın Türkiye fonu olan 500 istanbul,temmuz 2016 dan beri ülkemizde faaliyet gösteriyor.Türkiye deki girişimcilerin iş fikirlerine yatırım yapmak için 15 milyon dolarlık bir bütçe ayırdılar.Ülkemizde birçok projeye yatırım yapan bu şirketin desteklediği projelerden en bilineni ise Connected2.me

Yatırımcı şirketin web sitesi

ACT Girişim Ortakları

Bu yatırım şirketi özellikle teknoloji alanındaki iş fikirlerine yatırımıyla ünlüdür.Aklınızda bir web sitesi ya da cep telefonu uygulaması gibi teknolojik bir iş fikri var ise bu yatırım şirketi tam size göre olacaktır.Dünya genelinde teknolojik fikirlere yatırım için ayırdıkları bütçe ise 25 milyon euro. Bu bütçenin 2.5 milyon euro‘sunu Türkiye pazarına ayırmış durumdalar.

Yatırımcı şirketin web sitesi

212 Sermaye Ortakları

2012 yılında Amerika’daki faaliyetlerine son vererek,Türkiye’deki iş fikirlerine yatırım yapmak için 212 Capital Partners şirketini kuran Numan Bayraktaroğlu ve Ali Karabey yaklaşık 7 yıldır girişimcilere destek sağlamakta.Özellikle yazılım,mobil uygulama ve e-ticaret sektöründeki iş fikirlerine büyük destekler sağlıyorlar.Yapmış olduğu yatırımlar arasında Butigo,Balerin.com gibi herkes tarafından bilinen başarılı firmalar mevcut.

Yatırımcı şirketin web sitesi

EarlyBird Girişim Sermayesi

EarlyBird,Dünyanın her yerinde faaliyet gösteren büyük bir yatırım şirketidir.Bu şirketin Türkiye ayağında Cem Sertoğlu,Emre Üçok gibi başarılı kişiler bulunuyor.Ülkemizde ortalama yılda 12 projeyi destekliyorlar.Özellikle sıra dışı iş fikirlerine yatırım yapan bu firmanın,Türkiye’deki yapmış olduğu projeler arasında herkes tarafından bilinen Dolap uygulaması da var.

Yatırımcı şirketin web sitesi

Revo Başkenti

Cenk Bayraktar ve Özcan Tahsincioğlu’nun “Her büyük girişim önce bir hayalle başlar”sloganıyla kurmuş olduğu Revo Capital,ülkemizde herkes tarafından bilinen onedio.com’un da yatırımcılarından biri.Revo Capital Özellikle şirketler arası ticaret ve satış çalışmalarına verilen destekleriyle ünlüdür.

Eğer gerçekten başarılı olabilecek bir iş fikriniz varsa,bu fikrinize yatırım yapmak isteyen kişiler mutlaka olacaktır.Büyük şirketlerin bir çoğu mal veya ürün yerine,bir fikre yatırım yapmayı daha kârlı buluyor.Eğer sizinde yatırım yapmaya değecek bir fikriniz var ise,yukarıda tanıtmış olduğum firmaların mutlaka kapısını çalmalısınız.Unutmayın,bir fikri hayata geçirebilmek için ilk önce adım atmanız gerekir.

Bu konumuzda sizlere iş fikrinizi hayata geçirmenizi sağlayacak 5 yatırım şirketinden bahsettik.İnternetin daha farklı ne tür imkanlar sunduğunu merak ediyorsanız sitemizde bulunan diğer konulara da göz atabilirsiniz..

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 sene önce

    Valla bu tür şeylerde bile torpil dönüyor kimse kusura bakmasın.Gariban birinin dünyayı değiştirecek bir projeside olsa destek alması çok zor..Ancak beyaz show gibi yerlere çıkacaksında kendinide projenide öyle duyurup destek alabilesin..Hoş beyaz show da yayından kalktı..

  2. bu konuda en iyisi kosgeb.kosgeb sayesinde 50bintl destek aldım ve şuan kendi butik cafemi açtım.günlük sattığım tostlardan bile dükkan dönüyor çok şükür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir