1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Katar İş İlanları-Katar İş İmkanları Nelerdir?

Katar İş İlanları-Katar İş İmkanları Nelerdir?
0

Bilindiği üzere yakın zaman önce Türkiye-Katar vizesi kaldırıldı.Hal böyle olunca Katar iş imkanları nelerdir? Katar iş ilanları Türk vatandaşlarının internette en çok arattığı şeylerden biri oldu.Peki petrol zengini olan bu ülke de nasıl çalışılır?,Katar’da iş bulmak zor mu? gibi tüm merak edilenleri bu yazımızda ele alacağız.Şimdi kısaca Katar’ı ele alarak başlayalım.

Katar’ı Tanıyalım

Katar,petrolü bulmadan önce genel olarak balıkçılık ve inci avcılığı ile geçimini sağlayan bir ülke idi.Petrol bulunduktan sonra ekonomik olarak güçlendiler ve dünyanın en güçlü ekonomisi aralarındaki yerini aldı.Katar,kişi başına düşen milli gelir de dünyanın en büyük üçüncü ekonomisine sahip ülke konumundadır.

Toplam nüfusun 2.6 milyon olduğu bu ülke de çalışanların %75’i göçmendir.Ekonomilerinin çok güçlü olması sebebi ile,Katar vatandaşları çalışmak yerine işçi çalıştırmayı tercih ediyorlar.Katar halkının büyük çoğunluğu İslam dini mensubudur.

Katar İş İmkanları

Katar’da işsizlik neredeyse 0’dır.Katar iş imkanları arayan kişileri en cezbeden nokta ise, ülke de gelir vergisi alınmıyor olmasıdır.Katar, hızla büyüyen bir ülke olması sebebiyle her geçen gün daha fazla işçiye ihtiyaç duyuyor.Bu işçileri ise çoğunlukla Türkiye,Mısır gibi Müslüman ülkelerden seçmeyi tercih ediyorlar.

Yakın zaman önce Katar-Türkiye ilişkilerinin güçlenmesi ile birlikte Katar’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarına da kapı açılmış durumda.Ülkedeki inşaat firmalarının neredeyse tamamı Türklere ait.Vermiş oldukları çok yüksek maaşlar inşaat alanında çalışan Türk vatandaşlarının bir hayli dikkat çekiyor.

Eğer inşaat sektöründe bilgi birikime sahip iseniz,çok rahat bir şekilde işçi veya inşaatta çalışabilecek birçok pozisyonda iş bulabilirsiniz.Katar’da ülkeler arası işçi sınıflandırması vardır.Amerika ve Avrupa ülkeleri vatandaşları ülke de 1.sınıf muamelesi görür.Türkler ise Katar’da duruma göre 1.sınıf vatandaş olarak muamele görmektedir.

Katar’da bir işçinin alacağı maaş ise bu ayrıma göre değişir.Afrika topraklarından gelen siyahi bir işçi ile beyaz bir işçinin almış olduğu maaşın arasında büyük farklar vardır.Türklerin de çoğunluğunun beyaz olduğunu düşünürsek aylık 15.000 $’a kadar maaş alabiliyorlar.

Katar İş İlanları

Katar iş ilanları konusunda birçok Türk firması yardımcı oluyor.Özellikle inşaat alanında faaliyet gösteren Türk firmaları,ülkemizden on binlerce işçiye Katar’da çalışma imkanı sağlamış durumda.Bireysel olarak Katar iş ilanları’na başvurmak isteyen kişilerin ise en sık kullandıkları platform Qatar Living oluyor.Bu site,Katar’da çalışmak isteyen göçmenlerin iş başvurusu yaptığı çok büyük bir işçi alım sitesidir.

Qatar Living’de farklı pozisyonlar da olmak üzere 50.000 e yakın iş ilanı bulunuyor.Sitenin dilinin ingilizce olması sizi korkutmasın. Google Chrome web tarayıcısı ile siteye girdikten sonra sağ tıklayıp Türkçe’ye çevir derseniz çok rahat bir şekilde siteyi kullanabilirsiniz.

İş ilanları genelde,sağlık,inşaat,muhasebe ve pazarlama alanında oluyor.Siteye giriş yaptıktan sonra size uygun olan iş ilanını seçip firma ile iletişime geçebilirsiniz.Buraya tıklayıp tüm iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.Dilerseniz Buraya tıklayarak da diğer iş fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap