1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Kartı Alma Taktikleri

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Kartı Alma Taktikleri
3

Kredi kartı nakit bulmada zorlandığımız günler de en iyi dostunuz olabiliyor.Ancak özellikle kredi notu düşük olanların kredi kartı alma ları çoğunlukla olumsuz sonuçlanıyor.Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen kredi kartını,düşük kredi notu ile alma taktiğini bu makalemizde bulabileceksiniz. İstenilen şartlar sağlandığında kredi kartı almanızda bir engel kalmayacaktır.Ancak şunu belirtmek isteriz ki,bu taktikler işlemi hızlandırmak için işinize yarayacaktır.Başvurunuz %100 olumlu sonuçlanmayabilir.

Kredi Kartı Başvurusu Onaylatma

Bu yazımız da kredi notunuzun düşük olmasına rağmen nasıl kredi kartı sahibi olabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.Anlatmış olduğumuz taktikleri uygulayarak,başvuru onaylanma ihtimalini artırabilirsiniz.

  • Başlangıç için düşük limitli kart talebinde bulunun. Özellikle kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi kartı vermek istemeyecektir.İlk başta düşük limitli kart talebinde bulunmanız,başvurunuzun onaylanma ihtimalini artıracaktır.
  • Daha önce kredi kartı başvurusu yapıp bankadan ret cevabı aldıysanız,en az 3 ay 2.bir başvuru yapmayın.Çünkü bir bankadan ret cevabı alan müşterilerin tekrar başvuru yapması kredi puanını düşürecektir.
  • Eğer sigortalı olarak çalışıyorsanız,maaşınızın yatmış olduğu bankadan kredi kartı talebinde bulunun.Bankalar maaşlı müşterilerine tolerans gösterebiliyor.
  • Kredi kartı başvurusu yapmadan önce hesap kartınıza 500 TL gibi bir para koyun ve bankadan 500-1000 TL limitli kredi kartı talebinde bulunun.Başvuru esnasında,hesabınızdaki 500 TL’ye bloke koyup size 500-1000 TL limitli kart vermelerini isteyin.Bu yöntem kart başvurunuzun onaylanmasını büyük ölçüde etkileyecektir.
  • Eğer 1 den fazla bankadan kredi kartı talebinde bulunacaksanız,hepsine aynı anda başvurun.Tüm bankalar havuz sistemi ile çalıştığından birbirlerinden haberdardır.X bir bankaya yaptığınız başvuru diğer tüm bankaların kararını etkileyecektir.Bu yüzden aynı anda başvurmanız onaylanma ihtimalini artıracaktır.
  • Başlangıç için,kredi kartını en kolay veren bankları tercih edin.QNB Finansbank kart başvurusu onaylama konusunda en bonkör bankalardan biridir.
  • Eğer sigortalı bir işiniz yok ise,birkaç ay çevrenizden birinin işletmesinde kendinizi sigortalı olarak gösterin.Bunun için Sigorta pirimini cebinizden ödemeniz gerekecektir.
  • Eğer üniversite öğrencisi iseniz,kredi kartı başvurunuz büyük ihtimal ile onaylanacaktır.Ödemelerinizi zamanında yapmanız,ileride daha yüksek limitli kart başvurusu yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Yukarıda maddeler halinde yazmış olduğumuz adımları uygulayarak,kredi notunuz düşük olsa bile kredi kartı alma ihtimalinizi artırabilirsiniz.Tabi şunu unutmayın;bu yöntemler kesin sonuç vermeyeceği gibi SADECE süresi hızlandırmaya yarayacak taktiklerdir.Ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenmek isterseniz,Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2023 konumuza göz atabilirsiniz.


Bu konumuzda kredi kartı başvurusu sürecini hızlandırmaya yarayacak taktiklerden bahsettik.Dilerseniz sitemizdeki diğer konulara da göz atarak İŞKUR ‘dan Ev Hanımlarına Aylık 800 TL !  gibi konulara ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir