1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Ramazan Kolisi Paketleme İşi

Ramazan Kolisi Paketleme İşi

featured
1

11 ayın sultanı olan ramazan ay’ı geldi çattı.Bu yazımızda ramazan kolisi paketleme işinden bahsedeceğiz .Bilindiği üzere ülkemizde birçok dernek ve kuruluş ramazan ay’ında erzak yardımı yapıyor.Kolilerin içinde 1 ay boyunca aileye yetecek her türlü gıda malzemesi bulunuyor.Yardımlaşma dernekleri,paketleme işi ni yapabilecek ihtiyaç sahiplerine yaptırarak bir nebze de olsa ek gelir sağlamalarına olanak sağlıyor.Gelin hep birlikte bu işin detaylarını inceleyelim.

Ramazan Kolisi Paketleme İşi

Ülkemizdeki birçok yardımlaşma derneği;yolda kalmışlara iftariyelikler, yetim ve kimsesiz çocuklara bayramlıklar, nakdi iftar bağışları, sadaka, zekât ve fitrelerle Ramazan’ın bolluğunu tüm ihtiyaç sahipleriyle paylaşarak her yere iyilik taşımayı hedefliyorlar.

Ramazan ay’ı boyunca yoksuz kişilerin yüzünü güldürebilmek için hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan bu dernekler,hazırladıkları ramazan kolileri ile bir ailenin tüm gıda ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyorlar.Derneklerin amacı yardımlaşma olunca,bu tür paketleme işlerini ise ihtiyaç sahipleri arasından seçmeyi uygun görüyor.

Başta Besir,Hayrat Yardım,Deniz Feneri dernekleri başta olmak üzere birçok yardımlaşma derneği, ramazan kolisi paketleme işi yapabilecek kişileri arıyor.Ancak bu tür işler de evlere gönderim sağlanmıyor.

Ramazan Kolisi Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Ramazan kolisi paketleme işi yapılışı itibari ile çok basit bir iştir.Dernek ile anlaşma sağlandıktan sonra,yaşadığınız şehirdeki derneklere giderek;

 • Bulgur
 • Pirinç
 • Yağ
 • Makarna
 • Çay
 • Mercimek
 • Nohut
 • Fasulye

gibi kuru bakliyatları karton kutular içerisine yerleştiriyorsunuz.Paketleme yapılan her koli başına ücret alınıyor.Üstelik ihtiyacınız var ise ücretin yanında paketlemiş olduğunuz kolilerden de alabiliyorsunuz.Buradaki asıl amacın ihtiyaç sahiplerine ek gelir sağlanması olduğu için çok yüksek getiriler beklemek doğru olmayacaktır.

Koli Paketleme İşi Veren Dernekler

Hemen hemen tüm dernekler işe ihtiyacı olan yoksul kişilere bu işi veriyor.Bunun için bulunduğunuz şehirdeki yardımlaşma derneklerini ziyaret ederek paketleme işi istediğinizi belirtebilirsiniz.Eğer paketleme işi veren dernek adreslerini bilmiyorsanız,internette arama yaparak çok kolay bir şekilde bu tür yerlerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sizler için bazı yardım derneklerinin iletişim bilgilerini aşağıya yazıyoruz.

Hayrat Yardım İletişim Numarası : +90 312 311 3303

Beşir Derneği İletişim Numarası : 0216 375 4042

Deniz Feneri Yardımlaşma Derneği İletişim Numarası :+90 212 414 60 60

Kardeş Eli Yardımlaşma Derneği İletişim Numarası : 02162242224

İyilik Der İletişim Numarası : 0212 534 68 25 -26

Çare Derneği İletişim Numarası : +90 (212) 471 08 08

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Bende isdiyorum ramazan kölesi paketlemek ihtiyacım var paraya

 2. Bende bir anne olarak paketlemr işine talibim bu zamanda ev geçindirmek çok zor yardımcıı olursanız sevinirim.lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir