1. Ana Sayfa
  2. Karlı İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri – 2023 Güncel

Sermayesiz İş Fikirleri – 2023 Güncel
0

Sermayesiz İş Fikirleri 2023

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde son yıllarda olduğu gibi sermayesiz iş fikirleri 2023 yılında da en çok araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Sıkça kullanılan bazı yöntemler artık eskisi kadar çok kazandıramazken yerlerini yeni iş fikirlerine bırakmaktadır. Bunların bazıları için sermaye gerekirken bazıları için ise herhangi bir sermaye gerekmemektedir. Sermaye gerektirmeden yapılabilen işler ise bu özelliği ile pek çok kimsenin ilgisini çekmektedir. İnternette yapılacak olan araştırmalar neticesinde birçok farklı kazanç yöntemi ile karşılaşmak mümkündür. Burada bunlar arasında sermayeye gerek kalmadan rahatlıkla yapılabilecek olan iş fikirlerinden bahsedilecektir.

Sermayesiz İş Fikirleri

Para Kazandıran Değişik ve Zekice 52 İş Fikirleri | Yeni İş Fikirleri 2023

Parasız iş kurmak amacıyla araştırma yapanların karşısına sermayesi iş fikirleri ile ilgili pek çok yazı çıkmaktadır. Bunlardan bir kısmı aslında yeni bir iş kurmak anlamına gelmemektedir. Daha çok ek gelir olarak nitelendirilebilir. Buradan kazanılacak olan ek gelir gündelik ihtiyaçlar için kullanılabilir veya başka bir iş için sermaye niyetiyle biriktirilebilir. Artık kişinin ihtiyacına göre nasıl değerlendirileceği kendi kararı olacaktır.

Yapılacak olan iş ne olursa olsun asıl olan onu isteyerek ve beğenerek yapmaktır. Bu sayede hem yapılan işten zevk alınır hem de daha çok para kazanılır. Aksi takdirde sıkılarak ve istemeyerek yapılan bir iş hem eziyet olur hem de daha fazla sürmeden başarısızlıkla sonuçlanır.

Günümüzde sermaye gerektirmeyen pek çok iş türü bulunmaktadır. Bu iş türlerinin büyük bir çoğunluğu bilgisayar ve özellikle internet üzerinden yapılabilecek işler olmaktadır. Örnek olarak, makale yazarlığı, web sitesi editörlüğü, yazılım geliştirme, mobil uygulama geliştirme, oyun oynama, sosyal medya üzerinden muhtelif alım-satım işleri ve danışmanlık, e-ticaret, video izleme ve düzenleme gibi pek çok iş dalı verilebilir.

Sermayesi iş fikirleri için akla ilk gelen işlerden birisi makale yazarlığıdır. Belirli bir konuda bilgi birikimi veya araştırma neticesinde yazılar hazırlayarak web sitesi sahiplerine satan pek çok kimse bulunmaktadır. Bu kişiler yazdıkları yazının içeriğine ve uzunluğuna göre belirlenen oranlarda ücret almaktadır. Bunun yanı sıra web sitelerine yazmanın yanı sıra yayınlamak, paylaşmak ve siteyi düzenlemek gibi ekstra işler için ekstra paralar kazanılabilmektedir. Eğer hazırlanan makaleler ve içerikler yabancı dilde olacaksa ödenen ücretler çok daha fazla olmaktadır.

Sermayesiz Yapılacak İş Fikirleri

Sermayesiz yapılacak iş fikirleri için yazılım ve mobil uygulama geliştirmek veya hali hazırdaki bir yazılım ve mobil uygulama için teknik destek vermek işinde bahsedilebilir. Son zamanlarda dijitalleşen dünya genelinde birçok yazılımcı artık evden freelance olarak çalışmaktadır. Yeni belli bir maaşa bağlı olmaksızın bağımsız bir şekilde çalışarak yaptığı işe göre para kazanmaktadır. Bu tür işlerde yazılımların yanı sıra bunların teknik desteğinin de sağlanması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu tür işleri genellikle ek gelir elde etmek isteyen kişiler yapmaktadır ve anlaşılacağı üzere herhangi bir para birikimi gerektirmemektedir.

Sermayeli iş fikirleri ile ilgilenmeyenler için sermayesiz iş fikirleri 2023 yılında çoğu defa araştırıldı. Bu yılda da araştıranların sayısı hızla artmaya devam edecektir. Örneğin oyun oynayarak para kazanma fikri birçok kimse için gerçekçi gelmeyecektir. Fakat son yıllarda oyun oynayarak para kazananların sayısının hızla arttığı görülmektedir. Dünya genelinde anlık çevrimiçi olarak birçok oyun oynanmaktadır. Bu tür oyunlar ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır. Genel olarak savaş, yarış, spor ve bilim kurgu konulu olan bu oyunlarda kullanılan birçok malzeme (silah, koruyucu kalkan, ilaç vs…) belli paralar karşılığında satılmaktadır. Oyunda başarılı bir şekilde ilerleyen oyuncular kazandıklarını diğer oyunculara satarak ciddi gelirler kazanabilmektedir. Hatta bu oyunlardaki alış verişe söz konusu olan malzemeler belirli web sitelerinde satılmaktadır.

Sermayesiz Ek İş Fikirleri

Gelecek Vadeden Şahane İş Fikirleri | 2023 Yılına Öze Fırsatlar | Yeni İş Fikirleri

Sermayesiz ek iş fikirleri nelerdir diye araştıranların karşısına pek çok alternatif iş alanı gelecektir. Bunlardan en yaygın olanı anket doldurarak para kazanma yoludur. Günümüzde pek çok firma ve hatta devletler anketler ile halkın nabzını yoklamaktadır. Onların görüş ve önerilerine göre yol almaktadır. Ya da ürün ve hizmetlerinin kalitesine ve memnuniyet derecesine göre gerekli iyileştirmeler ile yola devam etmektedir. Bu tür anketlerin toplandığı ve uygulandığı şirketler anketörlerine eposta, yazılı sorular veya sokakta sözlü mülakat şeklinde ulaşmaktadır. Çoğu kimse günde birkaç dakika ayırarak eposta adreslerine gelen çevrimiçi anketleri doldurarak para kazanmayı tercih etmektedir. Bunun için tek bir anket şirketinin geliri yeterli olmayacaktır. Fakat birden fazla anket şirketinin sorularına cevap vererek tatminkâr miktarlar kazanılabilir. Bunun için biraz araştırma yaparak kurumsala anket şirketlerine ulaşmakta fayda vardır. Çünkü elde edilebilecek en iyi gelirler o şirketlerden gelecektir.

Sermaye olmadan yapılacak işlerden birisi de satış ortaklığıdır. Günümüzde satış ortaklığı sistemi giderek yaygınlaşmaktadır. Büyüklü küçüklü birçok firma satış ortaklığı sistemi ile ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerine ulaştırmaktadır. Satış ortaklarına belli oranlarda kar payı vererek sattıkları ürünlerinden gelir kazanmalarını sağlamaktadır.

Sermayesiz İş Kurma Fikirleri

Birçok girişimcinin en büyük fikri sermaye yetersizliğidir. Birçok parlak iş fikirleri yeterli paranın olmayışından veya temin edilemeyişinden ötürü heba olup gitmektedir. Fakat buna karşın sermayesiz iş kurma fikirleri hiç yok değildir. Fakat bu tür işlerde sermaye olmaksızın kazanç elde edilmesi gerçeği karşısında büyük emek ve gayret sarf etmek gerekmektedir. Hiçbir sermayenin olmadığı iş için rekabet oranının yüksek olacağı malumdur. Fakat uzun bir emek ve çaba süreci gerektirdiği için birçoğu dayanamayarak kısa sürede vazgeçmektedir. Ama sebat gösterip devam edenler ise sabırlarının karşılığı olarak kazanç elde edecektir.

Sermayesiz iş kurmak isteyenler için günümüzde pek çok popüler yöntem bulunmaktadır. Özellikle video izleme siteleri ve sosyal medya adeta büyük bir gelir kapısıdır. Başta youtube olmak üzere video sitelerine muhtelif konularda videolar çekerek yükleyen ve bu videolar izlendikçe kazanan kişilerin (youtuber olarak adlandırılır) sayısı oldukça fazladır. Bu tür videolar oyun, haber, belgesel, sokak röportajları, analiz gibi pek çok farklı alanda olabilmektedir. Belki şaka gibi gelecek ama birçoğuna çok saçma gelebilen bir videonun dahi sahibini tonlarca para kazandırdığı söz konusudur.

Facebook ve instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden ürün satarak, danışmanlık yaparak, grup yöneterek veya firmaların müşteri temsilciliğini yaparak para kazanma işlerinden de ciddi gelirler elde edilebilmektedir. Özellikle instagram üzerinden son zamanlarda ürün satış işlemleri adeta patlama yaşıyor denilebilir. Özellikle giyim, gıda ve kozmetik gibi sektörlerdeki ürünlerin satışları için adeta bir pazar yeridir denilebilir. Bu alan elbette bir e-satış sitesi değildir. Buradan yapılan satışlarda müşteriler kapıda ödeme yaparak ürünlerini teslim almaktadır. Bu tür işlerle uğraşarak para kazananların sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çoktur.

Sermaye gerektirmeyen iş fikirleri için son olarak danışmanlık işinden bahsedilebilir. Şirketlere internet üzerinden veya sosyal medya hesaplarında danışmanlık hizmetleri vermek için herhangi bir sermayeye gerek yoktur. Bu iş için önemli olan gerekli bilgi ve becerinin olmasıdır. Özellikle günün hemen her saatinde internet kullanma imkânı olan kişiler bu iş için daha sık tercih edilmektedir.

 

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap