1. Anasayfa
  2. İş Tavsiyeleri

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak
0

Seslendirme yaparak para kazanmak, güçlü bir ses tonu ve diksiyon bilgisi gerektirmektedir. Sesinize güveniyorsanız, seslendirme yaparak güzel bir ek gelir elde edebilir veya bu işi biraz daha ilerleterek ana geliriniz haline getirebilirsiniz. Seslendirme yapmak için elbette çok iyi bir ses gerekmez ancak sesiniz ne kadar iyiyse, markaların seslendirme metinlerine ne kadar uyuyorsa, o kadar iyi gelir elde edebilir ve para kazanabilirsiniz. Peki seslendirme yaparak para kazanmak mümkün müdür? 

Seslendirme Yapabilmek İçin Ne Lazım?

Seslendirme yapabilmek için her şeyden önce iyi bir mikrofona sahip olmanız gerekiyor. Mikrofon dışında, ses düzenleme programlarını da iyi derecede biliyor olmanız gerekli. Çıplak sesinizle markalara veya firmalara kesinlikle hizmet veremezsiniz. Programlar hakkında bilgi sahibi değilseniz, internet üzerinde eğitim videoları var, bunları kullanarak hemen sesinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Günümüzde markalardan, bireysel firmalara ve hatta standart kişiliklere kadar herkesin seslendirme hizmetine ihtiyacı olabilir. Eğer bir firmanız varsa ve pazarlama çalışmaları yapmak istiyorsanız, seslendirme hizmeti almanız gerekir. Eğer bir sunum veya belgesel hazırlıyorsanız, yine seslendirme hizmeti almanız gerekir. Bu nedenle, bu talepler doğrultusunda hizmet vererek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Seslendirme ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılan pek çok firma ve ajans var. Genelde büyük kurumsal firmalar, ajanslar ile çalışır ve seslendirme ihtiyaçlarını bu ajanslar aracılığı ile giderilmektedir. Genelde küçük firma sahipleri veya çeşitli sunum ve projeler için seslendirme ihtiyacı olan kişiler ise bu ihtiyaçlarını internet üzerinden gidermektedir.

Seslendirme Hizmeti Verebileceğiniz Yerler

  • Bionluk
  • Sadeceon
  • Forum siteleri, R10 vs

Bionluk, Sadece10 Nedir?

Bu siteler, freelancer çalışanlar ile, müşteriyi bir arada buluşturuyor.  Seslendirme ihtiyacını gidermek isteyen bireyler, bu sitelere girerek kendilerine birer seslendirmen buluyorlar. Sizlerde bu sitelere ilanlarınızı ekleyerek, seslendirme hizmeti verdiğinizi belirtebilir ve müşterilerinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Fiyatlar genelde kelime başı ücretlendirilmektedir ve her 10 kelime için 10 TL veya 20 TL gibi ücretler ödenmektedir, bazı kişiler piyasada iş bulabilmek adına, 100 kelimesini 30-40 TL gibi fiyatlara da seslendirmekte ve bu konuda yardımcı olabilmektedirler.

Forum Sitelerinden Seslendirme İşi Almak

Bionluk ve sadece10 dışında, forum sitelerinde de hizmet vererek seslendirme işleri alabilirsiniz. Genelde seslendirme konusunda ticaretin en yoğun olduğu forum r10 forumudur. Bu forum üzerinden hizmet vererek iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Seslendirme Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım?

Seslendirme yaparak para kazanmak çok zor olmasa da ne kadar para kazanacağınız ne kadar iş aldığınıza bağlı değişebilir. Örneğin günde 500 kelime seslendiriyorsanız 100-150 TL civarında ücret alabilirken, günde 1,000 kelime seslendiriyorsanız yaklaşık 300 TL bir para kazanabilirsiniz.  Haftalık bazda kaç kelime iş aldığınız, ne kadar kazanacağınızı önemli ölçüde belirler.

instagram beğeni satın al

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir