1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri

Bıttım Sabunu Dükkanı Açmak

Bıttım Sabunu Dükkanı Açmak
0

Bu yazımızda sizlere çok karlı bir iş modeli olan bıttım sabunu dükkanı açma fikrinden bahsedeceğiz.Son zamanlarda bıttım sabunu ismini duymayan yoktur.Yapılışı itibari ile tamamen doğal olan bıttım sabununun cilt sağlığından saç dökülmesine kadar birçok faydası bulunuyor.Tamamen el yapımı olan bıttım sabunu kilosu 50 Türk Lirasından çok rahat bir şekilde alıcı buluyor.Hal böyle olunca bizde karlı iş fikri arayanlar için bıttım sabunu dükkanı açmak fikrini paylaşmak istedik.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım sabunu, yabani fıstık yağından üretilen bir sabun çeşididir. Sabun; Egzama, mantar,saç dökülmesi ve sivilce gibi bir çok cilt hastalıklarına iyi geliyor. Bıttım sabunu batı bölgesinde botan sabunu olarak da adlandırılır.Tamamen organik ve yüksek mineralli fıstık yağından üretilen bu sabun %100 doğaldır.

Bıttım sabununu bu kadar değerli kılan şey,yapımında kullanılan fıstık yağıdır. Bıttim yağı, Antep fıstığı olarak da bilinen kabuklu fıstığın yağıdır.Ülkemizde Siirt bölgesinde yetişen olgunlaşmamış fıstık toplanarak  yağı ve posası birbirinden ayrılır.Elde edilen yağa saf su katılarak bıttim sabunu meydana getirilir.

Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da yıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bu sabun son zamanlar da adını tüm Türkiye’ye duyurmayı başardı.Kilosu 50 Türk Lirasından alıcı bulan bıttim sabunu dükkan açmak isteyen girişimciler için bulunmaz bir nimet niteliğinde.

Bıttım Sabunu Dükkanı Açmak

Bıttim sabunu dükkanı açmak çok karlı bir iş fikridir.Siirt bölgesinde organik bir şekilde yapılan bu sabunları Türkiye’nin hemen hemen her yerinde çok kolay bir şekilde satabilirsiniz.Sabunun nasıl yapıldığını öğrendiğiniz takdir de kar marjınız çok daha fazla olacaktır.

İşlek bir cadde üzerinde açacağınız sabun dükkanı sayesinde çok kısa sürede zengin olabilirsiniz.Sabunu yapmak yerine,hali hazırda Siirt bölgesinde yapan kişilerle iletişime geçerek,üzerine kar koyup satabilirsiniz.2023 yılı itibari ile bıttim sabununa ilgi bir hayli artmış durumda.Henüz bir gelir kapısı olarak görülmemesinden dolayı elinizi ne kadar çabuk tutarsanız, kazanacağınız miktar o kadar artacaktır.

Ne Kadar Kazanırım?

Sabunu sadece dükkan açarak satmak zorunda değilsiniz.Eğer hali hazırda kitlesi olan bir sosyal medya hesabınız var ise sabunu oradan da kolay bir şekilde satabilirsiniz.1 kilo bıttim sabunu maliyeti ortalama 10-15 TL civarında. Kilosunun ortalama 50 TL olduğunu düşünürsek satışlardan çok güzel kar edeceksinizdir.

Semt pazarlarında açacağınız tezgah ile de satışlarınızı destekleyebilirsiniz.Eğer sabit müşteri kitlesini yakalayabilirseniz,aylık 3.500 ile 10.000 TL arası kazanabilirsiniz.


Bu konumuzda son zamanların en karlı iş modellerinden olan bıttim sabunu dükkanı açmak fikrinden bahsettik.Dilerseniz sitemizdeki diğer kategorilere de göz atarak daha farklı iş fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap