1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Evde Silikon Telefon Kılıfı Yaparak Para Kazanma

Evde Silikon Telefon Kılıfı Yaparak Para Kazanma
2

Evde mısır nişastasından silikon telefon kılıfı yaparak ev ekonomisine katkı da bulunabilmeniz mümkün. Günümüzde ek gelir sağlamanın birçok yolu mevcut.Son zamanlarda popüler hale gelen mısır nişastasından silikon telefon kılıflarını, ev hanımlarından öğrenciye herkes kolaylıkla yapabilir.Bu konumuzda sizlere evde yapabileceğiniz silikon telefon kılıfı yapımından bahsedeceğiz.Eğer istediğim telefon kılıfı modelini bulamıyorum diyorsanız bu yazımızda bahsettiğimiz yöntemi adım adım uygulayarak sizde silikon telefon kılıfı yapabilirsiniz.Şimdi lafı daha fazla uzatmadan evde silikon telefon kılıfı nasıl yapılır?Yapmış olduğum telefon kılıflarını satarak nasıl para kazanabilirim gibi sorularınızın yanıtına bakalım.

Silikon Telefon Kılıfı Nasıl Yapılır?

Evde sadece iki malzeme kullanarak silikon telefon kılıfı yapabilirsiniz.Kendi telefon kılıfınızı yapabilmeniz için gerekli malzemeler;

  • Mısır Nişastası
  • %100 Silikon
  • Akrilik Boya

İlk olarak boş bir kabın içerisine ortalama 50 gram mısır nişastasını ekliyoruz.(Burada kabı seçerken derin olmasına dikkat edelim.)Ardından ev yapı malzemeleri satan yerlerden temin edebileceğimiz %100 silikondan 40 gram ekleyerek hamur kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.

Hamur kıvamını alan karışımımız çabuk donacağı için hızlı hareket etmemiz gerekiyor.Hamuru bir oklava yardımıyla ince bir şekil alana kadar açın. Ne kadar ince olursa o kadar iyi.Kalın bir kılıf olursa telefonu tutmamız zorlaşacaktır.

Hamur istediğiniz inceliğe ulaştıktan sonra telefonunuzu streç film ile kaplayın ve hamurun ortasına yerleştirin.(Burada telefonunuzu yaklaşık 5 saat kullanamayacaksınız bilginiz olsun.)Hamur kurumadığı için kolayca şekil alabileceğinden telefonun köşelerini düzgün bir şekilde  kaplayın.Telefonu kapladıktan ortalama 5 saat kurumaya bırakıyoruz.

5 saat bekledikten sonra silikon telefon kılıfı mız kabaca hazır!Şimdi ise kamera ve ses açma/kapama tuşlarının ölçüsünü alarak maket bıçağı yardımıyla kesiyoruz.Gerekli yerleri açma işleminden sonra geriye sadece süslemesi kalıyor.Kılıfı arzu ettiğiniz renk ve desenler de akrilik boya ile boyayabilirsiniz.Boyama işlemini bitirdikten sonra üzerini verniklemenizi tavsiye ederim aksi halde boya zamanla aşınacaktır.

Yapım aşamasını daha detaylı anlayabilmeniz için alt tarafa video bırakıyorum.Adımları izleyerek uygulayabilirsiniz.

Evde Silikon Telefon Kılıfı Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Evde basit ve masrafsız bir şekilde yapabileceğiniz mısır nişastasından silikon telefon kılıflarını çevrenizdekilere yada internet ortamından satarak para kazanabilirsiniz.Dilerseniz bulunduğunuz şehirdeki semt pazarlarında tezgah açarak da çok kolay bir şekilde satışını yapabilirsiniz.Telefon aksesuarları satan yerleri de ziyaret ederek yapmış olduğunuz ürünleri tanıtabilir,sipariş üzerine kişiye özel çalışabilirsiniz.Burada kazanacağınız paranın miktarı sizin yaratıcılığınıza ve pazarlama yeteneğinize bağlıdır.Ne kadar sıra dışı ürünler ortaya koyarsanız,satışınız o kadar kolay olacaktır.Bu yöntem sayesinde ayda 100 lira’da kazanabilirsiniz 1000 lira’da..

Bu konumuzda farklı ve eğlenceli bir yöntem olan evde silikon telefon kılıfı yaparak para kazanmaktan bahsettik.Dilerseniz sitemizde bulunan diğer iş fikirlerine de göz atabilir,sizin için uygun olanı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Galaxy Jar Yaparak Para KazanmaEvde Ek İş Facebook Grubumuza Katılın

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Kendin yap kendin kullan yapabilirsen ama yazınız beni etkiledi hemen deniyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir