1. Anasayfa
  2. Kredi Kartları

Kredi Kartından Nasıl Para Çekebilirim?

Kredi Kartından Nasıl Para Çekebilirim?
0

Nakit paranız kalmadığında ve kredi kartı yerine nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz kredi kartından nasıl para çekebilirim sorusuna çözüm arayışında olabilirsiniz. Bu durumun çözüm yolu olarak farklı yöntemler bulunmaktadır. Kredi kartı nakit avans yöntemini kullanarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilir veya para bozdurma işlemini yapan küçük büyük birçok firmadan yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans

Kredi kartı nasıl para çekebilirim sorusuna verilecek cevapların başında nakit avans gelmektedir. Her bankanın kredi kartı kullanıcılarına sunduğu bir hizmettir. Kredi kartı limitinizin belli bir miktarını nakit avans hizmeti olarak kullanabilir ve nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. Nakit avans işlemleri sırasında bankalar aldığınız hizmet karşılığı olarak belirli bir miktar faiz uygularlar ve bu faiz gelecek ay faturanıza yansıtılmaktadır. Nakit avans işleminden yararlanmak için kartınızın kredi kartına açık olması gerekmektedir. Bankamatikler, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığıyla bu işlemi yapabilmeniz mümkün. Bankamatiklerde Kredi Kartı> Nakit Avans işlemini yaparak para çekebilirken, telefon bankacılığı sırasında da arama kısmına “Nakit Avans” yazarak işleminizi devam ettirebilir, limitleriniz doğrultusunda çekim yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Kredi kartından para çekme işlemi sırasında nakit avansın taksitli imkanını da kullanabilirsiniz. Bu sayede çektiğiniz miktarı belirli faiz oranlarıyla birlikte daha uzun vadede ödeyebilirsiniz. Çekeceğiniz para miktarı, limitinizin miktarı üzerinden düşecektir ve faturanıza yansıtılacaktır. Taksitli işlem uygulandığı için faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır. Nakit avans ve taksitli avans işlemlerinizin iade işlemi gerçekleştirilmemektedir. Çekeceğiniz miktarın faiziyle ödemesini yapacağınızı unutmayınız. Kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz ve aksattığınız takdirde nakit avans ve taksitli nakit avans işlemlerinize sınırlandırmalar getirebiliyor.

Kredi Kartından Nasıl Para Çekebilirim Limit Bozdurma

Ülkemizde küçük ve büyük birçok firma kredi kartınızda yer alan limit bozdurma işlemini gerçekleştirmektedir. Belirli miktarda pay uygulayarak, istediğiniz miktar kredi kartından çekilir ve size kendi payları alındıktan sonra kalan kısım nakit olarak teslim edilir. Bu işleme kredi kartı limit bozdurma veya kredi kartı altın bozdurma işlemleri de denmektedir. Nakit ihtiyacı olan öğrenciler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir