1. Anasayfa
 2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Öğrencilere Para Kazanabilecekleri İş Fikirleri

Öğrencilere Para Kazanabilecekleri İş Fikirleri
5

Kimimiz için öğrencilik dönemleri oldukça zor geçiyor.Parasızlığın sınıra dayandığı zamanlarda yeni iş fikirleri arayışına girebiliyoruz.İhtiyaç duyduğunuzda günü birlik işlerde çalışarak geçiminizi sağlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Üniversite öğrencileri için bu konuda birçok alan bulunmaktadır.Bu konumuzda paranın hayati değer taşıdığı öğrencilik günlerinde ne tür işler yaparak gelir elde edebileceğinizi anlatacağız. Konumuzu dikkatli bir şekilde inceleyerek hem okula gidip hem de para kazanabileceğiniz iş fikirleri ni öğrenebilirsiniz.

Ders Notu Satmak

Üniversitede düzenli olarak not tutan bir öğrenci iseniz özellikle vize ve final döneminde kanka sayınızın arttığını farketmişsinizdir.Bu fırsatçı arkadaşlarla notlarını paylaşmak yerine,sınav zamanı yaklaştığında düzenli ve anlaşılır notlar tutarak,okul kantini ya da kırtasiyeler aracılığıyla ihtiyaç duyan kişilere satabilirsiniz.Özellikle derslere katılmayıp,sadece sınav zamanı okula uğrayan arkadaşlar arasından mutlaka notlarınızı almak isteyenler olacaktır.

Blog Hesabı Oluşturmak

Bence para kazanabileceğiniz en zevkli işlerden birisi blog hesabı oluşturmaktır.Özellikle yazı yazmayı seviyorsanız bu iş tam size göre.İlgi alanınıza göre bir blog oluşturup yazı yazabilir,blog üzerinden çok güzel paralar elde edebilirsiniz.Blog açıp ilgi alanlarınız veya tecrübeleriniz hakkında bilgiler paylaşmak oldukça zevkli bir iştir.Kendi kitlenizi oluşturmayı başardığınız vakit bu zevki paraya çevirebilirsiniz.Blog açarak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız bu konumuzu inceleyebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Yapabileceğiniz İşler

İnternet üzerinden ek gelir sağlamak için yapabileceğiniz birçok iş kolu mevcut.Bulunduğunuz çevrede evde ek iş olarak yapabileceğiniz iş verenler olabilir.Okul hayatınızı etkilemeyecek küçük çaplı işlerle uğraşmak size dersler konusunda sıkıntı yaratmaz hemde ek bir gelir sağlar.Yazı yazmayı seviyorsanız internet üzerinden makaleler yazıp bunları ihtiyaç duyan internet site sahiplerine satabilir yada başarılı olduğunuz bir alanda özel dersler verebilirsiniz.

Yapabileceğiniz Diğer İşler

Birçok işletme part time çalıştırabileceği üniversite öğrencisi ister çünkü bu sistem işletme için düzenli çalışan personel den daha karlıdır.Özellikle cafe gibi yerlerde buna çok sık rastlanır.Günü birlik paraya ihtiyacı olan öğrenciler cafeleri kullanır,cafeler ise ssk primi yatırmak gibi bir problemi olmadığından öğrenciyi..Bir nevi kazan-kazan sistemi diyebiliriz.

Komisyon usulü emlak ve gayrimenkul firmalarında çalışabilirsiniz.Özellikle okul kulüplerinde aktif bir öğrenci iseniz ev ihtiyacı olan öğrencilere ulaşmak için bu firmalar sizinle çalışmayı isteyecektir.işletmeyi öğrenci ile buluşturup bir ev kiralamasını sağlarsanız bu işten güzel komisyonlar elde edebilirsiniz.

Çocuklarla vakit geçirmek hoşunuza gidiyorsa,evde çocuk bakıcılığı yaparak da para kazanabilirsiniz.Yaşadığınız şehirdeki bakıcılık ilanlarını kontrol ederek özellikle çalışan annelere bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerine para kazanabilecekleri birkaç iş fikrini derledik.Bildiğiniz daha farklı iş alanları var ise bunları konu altında bizlerle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.

İnternetten para kazanabilmenize yardımcı olacakbu iş fikirlerine de göz atmanızı öneririz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. 05/02/2019

  Keşke okula gitmeden öğrencilere bilgileri aktarıp evde para kazanabilsem..Şaka bir yana bende öğrencilik hayatımda bu tür yöntemlere çok başvurdum.İnsana para ençok öğrencilik döneminde gerekiyor.Hem enerji bol, hemde yapacak şey çok!Konu güzel olmuş öğrenci arkadaşlara faydalı olabilecek bilgiler var

 2. 06/02/2019

  anketörlük işini yapıyorum ben yorucu oluyor ama parası güzel

 3. 07/02/2019

  ders notlarımı ben genelde kantine satıyrum.Çok güzel not tutarım allah var ilk yıl bedavadan dağıttım sonra baktım böyle olmuyor parayla satıp harçlık çıkartıyorum :)

 4. 07/02/2019

  her türlü grafik tasarım işiniz uygun fiyata yapılır. [email protected]

 5. Merhaba Sakarya/Akyazı’dayım öğrenciyim paketleme işi yapmak istiyorum e-postamdan ulaşabilirsiniz. [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir