1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Pet Şişeden Lamba Yaparak Para Kazanma (1000 TL) 2021 TAKTİK
Trendlerdeki Yazı

Pet Şişeden Lamba Yaparak Para Kazanma (1000 TL) 2021 TAKTİK

featured

Bu konumuzda sizlere,geri dönüşüm olarak kullanabileceğiniz pet şişeden lamba yapımından bahsedeceğiz.Özellikle evde ek iş arayanlar için oldukça eğlenceli bir yöntem olan pet şişeden lamba yapımı  sayesinde parada kazanabilirsiniz.Yaptığınız ürünleri ister evinizde dekor olarak kullanın,ister satışını yaparak ek gelir elde edin.Peki pet şişeden lamba nasıl yapılır?Yaptığım pet şişeden lambaları nasıl satarım?Makalemizde sizin için inanılmaz bir lamba tasarımını hem de pet şişeden nasıl yapabileceğinizi,yapmış olduğunuz ürünleri satarak nasıl para kazanabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan pet şişeden lamba yapımını anlatmaya geçelim;

Pet Şişeden Lamba Nasıl Yapılır?

Bunun için 2.5 litrelik bir kola şişesini ve birkaç kesme aletini kullanmanız yeterli olacaktır. Diğer geri dönüşüm tasarımlarına göre biraz daha fazla vakit alacak olan bu proje, harcadığınız vakte kesinlikle değecektir. Gelin şimdi pet şişeden lamba yapımı için gereken tüm aşamalara bir göz atalım.

Kullanılacak Malzemeler;

 • 2.5 litrelik kola pet şişesi
 • Koli bandı
 • Makas veya falçata
 • Kağıt iplik
 • Birkaç küçük lastik
 • Kumaş yapıştırıcısı
 • Köpük fırça
 • Zımpara kağıdı
 • Lamba duyu
 • Ampul

Öncelikle şişenin kapak kısmını mümkün olduğunca üst taraftan makas yardımıyla kesiyoruz.(Keserken elinize zarar vermemeniz için kalın eldiven giyerek önleminizi alın)

Şişenin üzerindeki ambalajı çıkararak,resimde gördüğünüz gibi koli bandı ile bir şerit oluşturun. Şişenin kapak kısmından koli bandı yapıştırdığınız bölüme kadar zımpara yardımı ile zımparalayarak pürüzlü bir yapı oluşturun. Bu işlemi ipliği şişenin etrafına sararken kaymaması için yapıyoruz.

Şişenin kapak kısmına resimde gördüğünüz gibi birkaç lastik tutturun. İpliğinizin ucunu bu lastiklerin altına sıkıştırın ve bu bölüme biraz tutkal sürerek kurumasını bekleyin. Bu kısım kuruduktan sonra, lastiklerin altından itibaren ipliğinizi şişenin etrafında hiç boşluk kalmayacak şekilde sarmaya başlayın. Biraz daha sardıktan sonra yine sardığınız kısma tutkal sürerek kurumasını bekleyin. Koli bandı hizasına gelene kadar bu işleme devam edin.

Şişe üzerine sardığınız iplikler ve yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra, şişeyi bir yere sıkıştırın ve iki elinizle iplik sargıyı hafifçe çevirerek yerinden kalıp halinde çıkartın.Burada dizlerinizin arasına sıkıştırarak da çıkarabilirsiniz.

Tamamen kuruyan lamba kalıbının üst deliğinden lamba duyunuzu geçirerek tavana monte edin. Duya takacağınız ampuller ile lambanız hazır!

Yapımını daha detaylı inceleyebilmeniz için alt tarafa bir video bırakıyorum.

Dilerseniz pet şişeyi çıkarmadan da kullanabilirsiniz.Fakat ampulun ısısından şişenin plastiği zamanla eriyebileceğinden çıkarmanızı öneririm.

Pet Şişeden Lamba Yaparak Nasıl Satarım?

Pet şişeler ile yapmış olduğunuz lambaları,tasarım ürünleri satan mağazalarda yada çevrenizdekilere satabilirsiniz.Birbirinden güzel güzel lambalar yaparak instagram,sahibinden,letgo gibi uygulamalar üzerinden de satış yapabilirsiniz.Dilerseniz yapmış olduğunuz ürünleri semt pazarlarında tezgah açarak da satışını yapabilirsiniz.Burada kazanacağınız para sizin ticaret yeteneğinize bağlıdır.Yapımının çok maliyeti olmaması sebebiyle tatmin edici kâr’lar koyarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere pet şişeden lamba yaparak para kazanabileceğiniz iş fikrinden bahsettik.Dilerseniz bu tasarımları yapıp kendi evinizde de kullanabilirsiniz.Bu tür farklı iş fikirleri için sitemizde bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Eski Kravatlarınızı Değerlendirerek Para Kazanma İş Fikrine gitmek için tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 3 sene önce

  bu resimdeki gibi şık olmuyor yapacak olanlar onu baştan bi göze alsınlar :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir