1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Ev Hanımlarına Kredi Veren 5 Banka 2023 GÜNCEL

Ev Hanımlarına Kredi Veren 5 Banka 2023 GÜNCEL
5

Son zamanlarda internette en çok aranılan şeylerden biri de,ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir?olmuştur.Bu soru çeşitli gider ve ihtiyaçlar haricinde özellikle evde ek iş yaparak bütçesine katkı sağlayan ev hanımlarından gelmiştir.Kendi ürününü evde yapıp satan ev hanımları için malzeme temini açısından krediler oldukça önemlidir.Krediler her ne kadar gelir durumu, ödeme bütçesi gibi bir takım değerlendirmeler sonucu verilse de,günümüzde ev hanımlarının da kredi sahibi olabilmesi mümkün.

Ev hanımlarının bir çoğunun aklından acaba ev hanımlarına kredi veriliyor mu? sorusu geçmekte.Özellikle çevremizde ev hanımlarına kredi çıkmayacağı söylentileri tamamen yanlıştır.Birçok banka,artan ihtiyaç ve giderlerin karşılanması amacıyla ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır.Bankalar ev hanımlarına kredi vermeden önce belirli şartları değerlendirilir.Temin edilecek olan kredilerde,bankalar özellikle kişinin üzerinde mal varlığı olup olmadığına dikkat etmektedir. Bunun yanı sıra kira gelirinizin olması da kredinizin onaylanmasında büyük bir etkendir.Peki ev hanımlarına en kolay kredi veren bankalar hangileridir?Sizler için bu konumuzda ev hanımlarının en kolay kredi alabileceği 5 bankayı derledik.

thumbnail
Önerilen Yazı
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2023 ||

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bahsedeceğimiz bankaların bir çoğu kefil istememektedir.Fakat size kefil olacak birisi var ise bu kredinizin onaylanması aşamasındaki süreci hızlandıracaktır.

VakıfBank

Hiç bir geliri olmayan ev hanımlarına da kredi imkanı sunan Vakıfbank, 1000 TL’ye kadar mali durum ve gelir belgesi istemeden kredi imkanı sunmaktadır. Ev hanımları ve öğrenciler geliri olmasa da Vakıfbank üzerinden kredi alabilirler.

DenizBank

Denizbank,geliri olmayan ev hanımlarına düşük limitlerde kredi vermektedir.Denizbank üzerinden alacağınız krediyi düzenli ödediğiniz takdir de limit yükseltme şansınız vardır.

Aktifbank

AktifBank,ev hanımlarından kredi başvurusu için kefil ve gelir belgesi istememektedir.Eğer hali hazırda ödemelerini düzenli olarak yaptığınız bir kredi kartınız var ise,büyük ihtimal kredi başvurunuz onaylanacaktır.

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB)

Ev hanımları TEB üzerinden yüksek rakamlarda kredi sahibi olabilir.Fakat başvuru esnasında gelir durumu ve kredi puanı gibi bir takım belgeler istenmektedir.Eğer kredi puanınız yüksek ise büyük ihtimalle başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.Başvurunuzun onaylanması halinde 30.000 TL ye kadar kredi sahibi olabilirsiniz.

OdeaBank

Odeabank,ev hanımlarına yaklaşık 40.000 TL’ye kadar kredi vermektedir.Sizden istenilen gelir durumu gibi belgelerin kabul olması halinde 48 ay vade imkanı ile kredi alabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sürecimi Nasıl Hızlandırırım?

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar genelde başvuru esnasında sizden fazla bir belge istememektedir.Fakat üzerinizde herhangi bir mal varlığınızın olması süreci hızlandırmak açısından önemlidir.Eşinizin gelir belgesi,mal varlığı durumu,ipotek izni,maddi kazanç sağladığı diğer gelirlere ait belgeler ile başvuru yaparsanız krediniz çok yüksek ihtimal onaylanacaktır.

Ev Hanımlarının Başvurabileceği Bir Diğer Kredi Türü’de Mikrokredi’dir.

Mikro kredi, herhangi bir geliri olmayan hanımlar için yeni iş kurarak faaliyet göstermeleri ve kazanç sağlamaları amacıyla verilen sermayeyi kapsar.Ev hanımlarının başvuracağı mikro kredi için herhangi bir gelir belgesi istenilmez.Almış olduğunuz bu krediyi haftalık periyotlara bölerek ufak ufak ödersiniz.

Mikro Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Mikro kredi,genellikle düşük gelirli ev hanımlarını kapsayan bir sistemdir.Başvurular krediyi alan ev hanımının çalışma azimlerinin olup olmadığına bakarak değerlendirilir.Yeterli potansiyeli sağlayan her ev hanımı bu mikro kredi’den faydalanabilmektedir.

Onaylanan mikro krediler haftalık ücretler şeklinde ödenir.

Almış olduğu krediyi düzenli ödeyen ev hanımları daha yüksek meblağda krediler alabilir.

Mikro kredi başvuru şartları arasında bazı belgeler gösterilmesi gerekmektedir.Bu belgeler şunlar;

 • Başvuru Formu
 • Fakirlik Belgesi
 • Nüfus Aile Belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Sosyal bir güvencesinin olmadığını gösteren belge
 • İkametgah Belgesi
 • Başvuran kişinin eşinin(bekarsa anne ve babasının) tapu kayıtları

Başvuruları yukarıda belirtilen belgeler ile Valilik İl Özel İdarelerine yapabilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması halinde diğer başvuran hanımlardan 5 kişilik gruplar oluşturulur ve 3 günlük eğitim verilir.Eğitim esnasında hanımlar gözlemlenerek bilgiler edinilir.Eğitimi başarıyla tamamlamanız halinde istenilen mikro kredi onaylanır ve paranız teslim edilir.

Mikro krediye ilk defa başvuracak hanımlar 250-1500 TL arası bir kredi alabilirler.Haftalık ödemeleri düzenli yapmanız durumunda alabileceğiniz miktar artış gösterir.

Bu konumuzda sizlere özellikle ev hanımlarının merak ettiği Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir ve bir başka ihtiyaç kredi türü olan mikro kredi den bahsettik.İnternet üzerinden sermaye gerektirmeden yapabileceğiniz işler ile para kazanabilmek için BURAYAtıklayarak sitemizdeki diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 5 sene önce

  Devlet ev hanımlarına da sigorta yapıcakti bi aralar. ?
  eğer yapmış olsaydı kredi alma işide kolay olurdu.O iş hakkında bir fikri olan var mı ?

 2. 5 sene önce

  Eğer başkan olursam söz veriyorum

  Ev hanımlarına her ay 2000 TL
  yaşlılık maaşlarını 2000 TL
  İşsizlik maaşlarını vereceğim :D Şaka bir yana bizim hanımda çok aradı enson vakıfbank dan kredi çekebildi ama orasıda çok düşük veriyor.

 3. 5 sene önce

  bunların içinde en garantisi mikro kredi.eğer size kefil olabilecek daha önceden almş birisi varsa hemen parayı alabiliyrsnz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir