1. Anasayfa
  2. İş Dünyası

(%100 ÇÖZÜM) Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı veya Çalıştığınız Şirket…

(%100 ÇÖZÜM) Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı veya Çalıştığınız Şirket…
0

Pandemi döneminde ülkemizde alınan son Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı kararına göre 29 Nisan 2021 19.00 ve 17 Mayıs 2021 05.00 arasında tam kapanma olacak. Ancak tam kapanma kararına rağmen de çalışan nüfusun %61.5’i işe gitmek zorunda. Bu sebeple de çalışma izin (muafiyet) belgesi almak gerekiyor.

İzin muafiyet belgesi nasıl alınır?

Çalışma izin belgesi almak için turkiye.gov.tr adresine gitmeniz gerekiyor. Buradan SGK iş dökümü belgesi alarak ilerleyebilirsiniz. Aldığınız belgeyi de çalıştığınız işyerine kaşeletip imzalatmanız gerekiyor.

Ancak e-devlet’te yaşanan yoğunluklar ve bazı hatalar sebebiyle kullanıcılar belge alamıyorlar. Karşılaşılan hatalardan birisi de “Çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı veya çalıştığınız şirket çalışma muafiyet kapsamında değil.” hatası oluyor.

Bu zorluklardan birisi de çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı veya çalıştığınız şirket çalışma muafiyet kapsamında değil hatası nasıl çözülür?

Bu hatayı çözmek için öncelikle

29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında geçerli olan pandemi döneminde yasaklar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışma izin (muafiyet) belgesi almak isteyen çalışanlar ve şirketler izin belgesi çıkarmak için uğraşıyor. Bu süreçte bazı zorluklarla da karşılaşılıyor.

Bu zorluklardan birisi de çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı veya çalıştığınız şirket çalışma muafiyet kapsamında değil. hatası.

Çalıştığınız şirket adres bilgisine ulaşılamadı veya çalıştığınız şirket çalışma muafiyet kapsamında değil hatası nasıl çözülür?

Devam dedikten sonra bilgilerinizi girin ve başvurunu yapın.

PDF belgesi karşınıza gelecektir.

Hata almanız durumunda yapmanız gereken çalıştığınız işyerinden bilgi ve belge almak olmalıdır.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir