1. Ana Sayfa
  2. Finans Rehberi

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama | PTT Para Sorgulama (2023 GÜNCEL)

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama | PTT Para Sorgulama (2023 GÜNCEL)
1

Bildiğiniz gibi PTT artık bankacılık hizmetleri de veriyor ve bizlerde bugün PTT kart hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme 2023 hakkında bilgiler vereceğiz. Postane hesabıma para yattı mı, PTT hesabıma para yatmış mı diyorsanız yazımızı dikkatli okuyun. PTT hesap sorgulama, PTT kart bakiye sorgulama ile ilgili tüm bilgileri paylaşacağız.

Ptt adıma yatan para varmı nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Eskiden sadece porta ve telefon işlemleri için kullandığımız PTT şubelerinden günümüzde havaleden tutun başka bankaların kredi kartı borçlarını ödemeye kadar pek çok işlem yapabiliyoruz. Eğer PTT’yi bir banka olarak da kullanıyorsanız bir hesabınız ve hesap kartınız vardır. PTT hesap bakiyesi öğrenmek için bir kaç yol bulunuyor, şimdi gelin bunlara bakalım.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT hesap bakiyesi öğrenme işlemi için ilk önereceğimiz yol direk PTT şubesine gidip numara alarak gişe görevlisinden bakiye bilgisi öğrenmenizdir. Gişe görevlisi sizden kimliğinizi veya PTT kartınızı isteyerek gerekli sorgulamayı yapabilir ve sizi bilgilendirir.

Bazı şubelerde hem nüfus cüzdanı hem de hesap kartını birlikte istediği de olabiliyor eğer hesap kartınız o anda yanınızda değilse sadece kimlikle de bu işlem yapılabiliyor.

Bunun yanında PTT bakiye sorgulama mesajla ve PTT TC ile para sorgulama işleminiz varsa eğer bunu da gişe görevlisi yardımı ile yapabilirsiniz. Hiç PTT müşterisi olmayabilirsiniz ve adınıza PTT şubesine para gönderimi olduysa sadece kimlik belgenizi (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport) gişe görevlisine vererek adınıza para gönderilip gönderilmediğini öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Pandemi sebebiyle çoğu PTT artık gişeden hizmet vermiyor ya da zaman zaman yasaklar nedeniyle kapalı kalıyor. Bu durumda PTT ile iletişim kurmanın en kolay yolu ALO PTT hattını aramaktır. 444 1 788

Eğer şubeye girmek istemiyorsanız PTT şubelerinin neredeyse tümünde ATM’de mevcuttur. PTT bu atmlere PTTmatik adını veriyor. Eğer PTT hesap kartınız yanınızdaysa PTTmatik kullanarak da PTT hesabıma para yatmış mı yatmamış mı kontrolünü yapabilirsiniz. PTTmatik kullanımı oldukça basittir. Kartınızı cihaza taktıktan sonra şifrenizi girerek hesabım bölümünden o anki mevcut hesap bakiyenizi veya son giren çıkan para işlemlerini inceleyebilirsiniz.

TC numarası ile E-Devlet PTT yardım parası ve bakiye sorgulama ekranı

TC numarası ile e-devlet üzerinden PTT internet bankacılığına bağlanabiliyorsunuz. TC numarası ile PTT yardım parası sorgulama işlemlerini https://www.turkiye.gov.tr/ptt adresinden yapabilirsiniz.

PTT bakiye sorgulama mesajla

PTT mesajla bakiye sorgulama ne yazık ki hala desteklenmiyor. 2023 yılı için beklenen bu yenilik henüz yapım aşamasında. Telefon ile PTT için 444 1 788 arayıp, ardından telesekreteri takip ederek bakiyenizi hızlıca öğrenebilirsiniz.

PTT Matik PTT Ortak Nokta Hizmeti

Aşağıdaki videodan Ptt matiklerin ve ortak nokta hizmetinin tam olarak ne olduğunu ve neye yaradığını da ayrıca izleyebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

PTT müşterisi olmayanlar adıma para yatmış mı, eğer yattıysa nasıl öğrenebilirim diyorsanız para transferlerini PTT TC ile para sorgulama işlemi ile yapabilirler. Bunu az önce de belirttiğimiz gibi gişe görevlisinden öğrenebilirler. Eğer PTT müşterisi iseniz o zaman PTTmatik, PTT mobil uygulaması ve telefon ile öğrenebilirsiniz. Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Son kullandığımda kart menüsü seçeneğine girdiğiniz zaman önce 1 ardından 2 tuşunu tıklayarak ilgili menüye ulaşılabiliyordu. Bu menüye girdiğiniz zaman sizden müşteri numaranız ve telefon bankacılık şifrenizi girmeniz istenecek. Şifreniz yoksa müşteri hizmetlerine bağlanın ve bakiyenizi öğrenin.

ÇOK ÖNEMLİ: PTT Kartı Olmayanlar 1000 TL’yi Nasıl Alacak? (Sosyal Yardım) (TIKLA OKU!!!)

Ayrıca PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Bunun yanında PTT Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapabilirsiniz. Bunu da hem internet üzerinden hem de telefon bankacılığı ile yapmanız mümkündür.

Ayrıca olarak PTT kart hesap numarası nerede yazıyor bilmeyen arkadaşlar için söyleyelim, kartın üzerinden hesap bilgisi bulunmuyor. Bunu telefon ile veya şubeden öğrenebilirsiniz. Telefon ile işlem yapmak istiyorsanız ilk olarak PTT telefon şifresi almanız gerekecek. Bunu da telefon ile bir kaç güvenlik adımını geçerek yapma imkanınız bulunuyor.

windows server 2012 lisans satın al

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir