1. Ana Sayfa
  2. Kredi

Yapı Kredi Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
0

Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin en köklü banka kuruluşlarından bir tanesidir. Banka bünyesinde sunulmakta olan birçok hizmetten yararlanabileceğiniz gibi çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak hesabınızı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Yapı Kredi hesap kapatma nasıl yapılır adlı yazımızda hesap kapatma işlemlerinizi hangi iletişim kanalları ile gerçekleştirebileceğinizi detaylı olarak açıklamaktayız.

Yapı Kredi Hesap Kapatma

Yapı Kredi hesap kapatma işlemleri, müşteri temsilcileri ile yapılacak görüşmelerin ve talimatların ardından kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Gerekli şartları sağlayan tüm hesaplarınız, hiçbir engel ile karşılaşmadan kapatılabilir ve kullanımı sonlandırılabilir. Yapı Kredi hesap kapatma nasıl yapılır sorusuna cevap olarak bu işleminizi 4 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Yapı Kredi müşteri temsilcisi ile hesap kapatma,
  • Banka şubeleri ile hesap kapatma,
  • İnternet bankacılığı ile hesap kapatma,
  • Mobil bankacılık ile hesap kapatma şeklinde sıralanmaktadır.

Müşteri Hizmetleri ile Yapı Kredi Hesap Kapatma

Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası aracılığıyla müşteri temsilciniz ile görüşme gerçekleştirebilir ve hesap kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Yapı Kredi müşteri hizmetleri 0850 222 0444 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. Hesap kapatma talebinizi müşteri temsilcinize ilettikten sonra kapatma talebini veren kişinin banka hesap sahibi olduğunu kanıtlamak için gerekli doğrulama soruları sizlere yöneltilmektedir. Doğrulama işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra gerekli şartları sağlayan hesaplarınız kapatma talebi ile işlem görmektedir.

Yapı Kredi Şubeden Hesap Kapatma

Yapı Kredi hesap kapatma işleminizin en hızlı gerçekleşeceği seçenek şubelerden yapılacak işlemlerdir. Banka şubesinde sizinle ilgilenecek olan müşteri temsilcisine hesap kapatma talebinizi ilettikten sonra “Hesap Kapatma Dilekçesini” doldurarak imzalamanız gerekmektedir. Hesabınızın gerekli şartları sağlaması ile birlikte hesap kapatma talebiniz işlem sırasına alınmaktadır.

İnternet Bankacılığı ile Yapı Kredi Hesap Kapatma

İnternet bankacılığını tüm üyeler kullanabilmektedir. Üyeliği bulunan kişiler hesap kapatma talimatı vermek amacıyla internet bankacılığından yararlanabilmektedir. İnternet bankacılığını aktif etmeyen kişiler ise dakikalar içerisinde aktif edebilir ve kullanmaya başlayabilir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile banka hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz. Hesaplarım alanından kapatmak istediğiniz hesabınızı seçerek “Hesap Kapatma” talimatı vermeniz yeterli olmaktadır.

Mobil Bankacılık ile Yapı Kredi Hesap Kapatma

Mobil bankacılık tıpkı internet bankacılığı gibi tüm Yapı Kredi müşterilerinin kullanabileceği uygulamadır. Mobil bankacılığa T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak hesaplarınızı ve işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Hesaplarım sekmesine tıkladığınızda adınıza kayıtlı olan tüm Yapı Kredi hesapları görüntülenmektedir. Bu alandan kapatmak istediğiniz hesabı seçerek “Hesap Kapatma” talimatı verebilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Kapatma Şartları

Yapı Kredi hesap kapatma şartları, hesabın sorunsuz ve hızlı bir şekilde kapatılması için gerekli görülmektedir. Aşağıdaki şartları sağlayarak talebinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Kapatmak istediğiniz hesabınızın üzerinde bakiye bulunmamalıdır. Bulunan para miktarı nakit olarak çekilmeli veya başka hesap numarasına aktarılmalıdır.
  2. Kapatmak istediğiniz hesabınızın üzerinde herhangi bir borç bulunmamalıdır.
  3. Kapatmak istediğiniz hesabınızın üzerinde otomatik ödeme veya borç taksiti bulunmamalıdır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap